Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Bez reparacji!

Dodano: 16/01/2023 - Numer 3349 - 16.01.2023

Niemcy nie chcą zapłacić i twardo nie płacą,

twierdząc przy tym publicznie, że nie mają za co.

Ufni w swoją pozycję, śpią sobie spokojnie:

„Była wojna, a wiemy, jak bywa na wojnie.

Świadkowie? – pozostało po latach niewielu,

czas zapomnieć więc Wawer i Bydgoszcz, i Wieluń,

sam czas zatrze Majdanek i Stutthof powoli,

młody Niemiec nie musi pamiętać o Woli.

Było, przeszło, minęło, grzechy zapomniane,

Polska już raz dostała Ziemie Odzyskane.

Współczesność do przeszłości ma się przecież nijak,

wszystkiemu winien Hitler, a ten był Austriak!”.

     

95%
pozostało do przeczytania: 5%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze