Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Opozycja chce w Senacie majstrować przy ustawie o SN

Dodano: 16/01/2023 - Numer 3349 - 16.01.2023
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Senat najprawdopodobniej jeszcze w styczniu ma się zebrać na dodatkowym posiedzeniu, aby pracować nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, którą w piątek przyjął Sejm. Z informacji „Codziennej” wynika, że senatorowie opozycji mają zgłosić serię poprawek, które mogą znacząco opóźnić wejście w życie nowych przepisów.

W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, wdrażającej ustalenia rządu z Komisją Europejską, które mają odblokować wypłatę pieniędzy z KPO. Teraz projekt trafi do Senatu, gdzie – jak wynika z deklaracji senatorów opozycji – zostanie do niego zgłoszonych niemało poprawek.

Nieco szczegółów w tej sprawie zdradził „Codziennej” senator Jan Filip Libicki z PSL-KP

     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze