fot. Dominik Gajda/PAP

Wizja, odwaga i determinacja

numer 1950 - 13.02.2018Gospodarka

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odebrał w poniedziałek tytuł Człowieka Roku 2017 „Trybuny Górniczej” i portalu Nettg.pl.

Branżowe media uhonorowały go za wizję, odwagę i determinację w restrukturyzowaniu sektora węgla kamiennego.

Odbierając wyróżnienie, Tobiszowski dziękował obecnym parlamentarzystom za kreowanie pozytywnego klimatu prawnego i obecnym szefom spółek z branży wraz z przedstawicielami nauki górniczej za budowanie nowego wizerunku w tej sferze.

Wiceminister, podsumowując rok 2017, za który został wyróżniony, ocenił, że był to już czas zbierania efektów po trudnym, przełomowym roku 2016. – Myślę, że weszliśmy w 2018 r. z lepszym zarządzaniem branżą. To coś, czego nie mieliśmy w latach 2014–2016, bo 2016 r. to było gaszenie pożarów, wypracowywanie wizji omówionej wcześniej ze stroną społeczną – mówił wiceminister.

– Dzisiaj o górnictwie nie mówi się pejoratywnie. Mówi się w kategoriach oceny, diagnoz i wyzwań. I to jest jeden z większych sukcesów naszego środowiska. Stąd bardzo serdecznie też dziękuję, że pojawiają się osoby, które mają odwagę dostrzec wysiłek kogoś, kto zajmuje się tą branżą – ocenił Tobiszowskizawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się