Rosyjscy najemnicy rozbici w Syrii

numer 1950 - 13.02.2018Świat

DOLINA EUFRATU Według nieoficjalnych źródeł w ubiegłym tygodniu oddziały rosyjskich najemników w Syrii poniosły znaczne straty w wyniku nieudanej ofensywy na pozycje wspieranych przez USA Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF).

W środę wojska Baszara al-Assada, których trzon stanowili Rosjanie z tzw. Grupy Wagnera (tajemnicza prywatna jednostka wojskowa składająca się z byłych żołnierzy jednostek specjalnych), zaatakowały sztab SDF-u, w którym przebywali amerykańscy doradcy. Według przedstawicieli Pentagonu atak sił reżimowych załamał się w następstwie precyzyjnych uderzeń amerykańskiej artylerii i sił powietrznych.

Oficjalne raporty dotyczące spowodowanych walką strat różnią się znacznie. Rządowe media syryjskie mówią o kilkudziesięciu zabitych i rannych. Z kolei jak poinformował przedstawiciel US Air Force ppłk. Damien Pickart, w wyniku ostrzału artyleryjskiego i uderzeń powietrznych, przeprowadzonych przy użyciu amunicji precyzyjnej, powstrzymano agresora, niszcząc wiele czołgów i dział. Straty po stronie napastników oceniono na 100 zabitych. Po stronie amerykańskiej oraz w SDF-ie nikt nie zginął.

Tymczasem źródła zbliżone do rosyjskich prywatnych firm wojskowych mówią o prawdziwym pogromie rosyjskich najemnikówzawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się