Śmietanka towarzyska bawiąca się w Boga

numer 1950 - 13.02.2018Świat

LONDYN Kontrowersyjny finansista George Soros jest od dawna oskarżany o mieszanie się w politykę różnych państw. Teraz udało się znaleźć na to kolejny dowód. Frank Furedi, brytyjski profesor socjologii, ujawnił w artykule dla „The Telegraph”, że ludzie Sorosa otwarcie chwalą się obalaniem rządów.

W ubiegłym tygodniu brytyjski dziennik napisał, że Soros przekazał 400 tys. funtów organizacji Best for Britain, walczącej o pozostanie Wielkiej Brytanii w UE. Jej szefowa Gina Miller temu zaprzeczyła, ale doniesienia medialne zainspirowały Furediego do opowiedzenia o doświadczeniach z Sorosem.

W 2013 r. Furedi został zaproszony na Węgry na spot­kanie organizowane przez dział wymiany zagranicznej Open Society – fundacji Sorosa. Brali w nim udział działacze powiązanych z miliarderem organizacji z całego świata. Początkowo zrobili na Furedim dobre wrażenie. „Większość uczestników stanowili inteligentni, idealistyczni młodzi ludzie, którzy chcą, aby świat był lepszym miejscem” – wspomina na łamach „The Telegraph”.

Wszystko zmieniło się wieczorem, kiedy Brytyjczyk spotkał się z nimi na bankiecie w jednym z hoteli w Budapeszciezawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się