Będzie wsparcie dla frankowiczów?

numer 1951 - 14.02.2018Gospodarka

Rząd wyraża pozytywne stanowisko wobec propozycji zawartych w prezydenckim projekcie nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy – głosi dokument Rady Ministrów, który pojawił się na stronie Sejmu.

W stanowisku podpisanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, a datowanym na 9 lutego br., rząd stwierdza, że „pozytywnie ocenia projektowaną ustawę zmierzającą do wypracowania mechanizmu udzielania pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bez względu na walutę udzielonego kredytu. Projektodawcy trafnie uzasadniają konieczność wprowadzenia ustawowej regulacji zapewniającej pomoc osobom, które na skutek obiektywnych okoliczności nie są w stanie spłacać zaciągniętego kredytu mieszkaniowego”.

Zarazem rząd wskazał na potrzebę niewielkiego doprecyzowania niektórych rozwiązań, a korekty miałyby dotyczyć właśnie kwestii podatkowych. Nie przewidziano także, aby „wejście w życie projektowanej ustawy wpłynęło negatywnie na wydatki sektora finansów publicznych, w tym budżet państwa”.

W sierpniu 2017 r. prezydent złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy z 2015 rzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się