​Zaciska się pętla wokół przywódcy IS

numer 1951 - 14.02.2018Świat

BLISKI WSCHÓD Ranny przywódca tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Baghdadi ukrywa się w północno-wschodniej części Syrii. Terrorysta ten jest jedną z najbardziej poszukiwanych osób na świecie. Stany Zjednoczone wyznaczyły za jego głowę nagrodę w wysokości 25 mln dol.

Dotarliśmy do niepodważalnych informacji i dokumentów, jakie zapewniło nam źródło w terrorystycznej organizacji mówiące o tym, że Al-Baghdadi żyje i ukrywa się w północno-wschodnim regionie Jazira, gdzie poddawany jest hospitalizacji – oświadczył szef służb wywiadowczych w irackim MSW Abu Ali al-Basri.

W wyniku nalotu, jaki przeprowadzili w ubiegłym roku Amerykanie bądź Rosjanie na Al-Baghdadiego w pobliżu Rakki, terrorysta został poważnie ranny, z tego też względu musiał się zrzec dowodzenia terrorystyczną grupą. Jak jednak zaznacza współpracownik TVP Witold Repetowicz, rola Al-Baghdadiego w dowodzeniu IS od dawna nie jest zbyt znacząca i można ją porównać do sytuacji, w jakiej znalazł się Osama bin Laden, który na wiele lat przed śmiercią już nie miał wpływu na ustalanie strategii oraz planowanie działań operacyjnych w Al-Kaidzie. – Obecnie poszczególne grupy tzwzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się