Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gazowiec z floty Orlenu przywiózł paliwo do Polski

Dodano: 13/03/2023 - Numer 3389 - 13.03.2023

Pierwszy gazowiec z floty budowanej na potrzeby Grupy Orlen dotarł do terminalu LNG w Świnoujściu. Statek „Lech Kaczyński” przywiózł 70 tys. ton skroplonego gazu ziemnego (LNG) z terminalu Sabine Pass w stanie Luizjana w USA. Do końca 2025 r. Orlen będzie dysponował ośmioma gazowcami, co znacząco zwiększy efektywność transportu LNG do naszego kraju.

Prezydent Lech Kaczyński mówił, że Polska będzie mogła rozwijać się wtedy, kiedy będzie niezależna energetycznie. Dlatego zainaugurował wielkie inwestycje energetyczne. Polityka dywersyfikacji źródeł dostaw surowców się sprawdziła, co unaocznił kryzys energetyczny wywołany agresją Rosji na Ukrainę. Wcześniej do naszego kraju sprowadzano z Rosji prawie 100 proc. ropy

     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze