Kosmiczne statystyki 22-letniego Norwega

Dodano: 16/03/2023 - Numer 3392 - 16.03.2023

Trener Manchesteru City Pep Guardiola był zachwycony występem Norwega Erlinga ­Haalanda, który we wtorek zdobył pięć bramek w meczu Ligi Mistrzów z RB Lipsk (7:0). 22-latek strzelił w Champions League już 33 gole, więcej niż Wayne Rooney czy Samuel Eto’o przez całą karierę. Potrzebował do tego tylko 25 spotkań.

Haaland pięć razy trafił do siatki między 22. a 57. minutą spotkania na Etihad Stadium. 22-letni Norweg został trzecim piłkarzem w historii – po Lionelu Messim i Luizie Adriano – który w jednym meczu Ligi Mistrzów strzelił tyle goli. Być może poprawiłby jeszcze dorobek, ale Guardiola zdjął go z boiska w 63. minucie.