Trzecie z rzędu zwycięstwo wicemistrzów Polski

Dodano: 21/03/2023 - Numer 3395 - 21.03.2023

W meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 101:86 (23:10, 35:15, 19:30, 24:31). Aż 51 pkt w tym spotkaniu zdobył Gerry Blakes, koszykarz ekipy z Dąbrowy Górniczej. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać skutecznych w niedzielne popołudnie Zielonych Kanonierów. Już po niespełna dwóch minutach gry Legia prowadziła 9:0, co spotkało się z przerwą na żądanie trenera Jacka Winnickiego. Warszawianie grali z energią i bardzo dobrą skutecznością. Najjaśniejszymi punktami zespołu byli Travis Leslie i Aric Holman. MKS odpowiadał trafieniami zza łuku – skuteczny w tym elemencie był zwłaszcza Gerry Blakes. Pierwszą kwartę legioniści wygrali 23:10. Nie zamierzali jednak zadowalać się 13-pkt przewagą i już w ciągu 90 sekund drugiej kwarty powiększyli ją do 21