Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Via Baltica na ukończeniu 

Dodano: 02/06/2023 - Numer 3445 - 02.06.2023

DROGI \ W najbliższych miesiącach do użytku zostanie oddana cała trasa Via Baltica od Warszawy do Kowna. – Jesteśmy na ostatnim etapie przed otwarciem trasy – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Via Baltica to najważniejszy szlak między krajami bałtyckimi.  Do użytku mają być oddane po polskiej stronie dwa z trzech brakujących odcinków ekspresówki S61. Prawdopodobnie stanie się to na jesieni, być może już w październiku. Odcinki, które drogowcy mają przekazać kierowcom, to Ełk-Południe–Wysokie w woj. warmińsko-mazurskim oraz Podborze–Śniadowo na Mazowszu.  – Pozostanie nam tylko końcowy odcinek obwodnicy Łomży. Planujemy zapewnienie przejezdności na tym odcinku do połowy przyszłego roku – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber

     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze