Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trwa budowa obozu dla wagnerowców

Dodano: 30/06/2023 - Numer 3464 - 30.06.2023

BIAŁORUŚ \ We wsi Cel pod Osipowiczami rozpoczęto pilny remont tamtejszej jednostki wojskowej. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona przekształcona w obóz dla najemników z tzw. Grupy Wagnera. Według szacunków może tam zostać przerzuconych nawet 8 tys. jej członków. Tymczasem bunt Jewgienija Prigożyna może mieć dla Rosji poważniejsze konsekwencje, niż się wydawało. Chodzi o utratę przez Kreml wpływów i lukratywnych interesów w Afryce.  Najemnicy z tzw. Grupy Wagnera są znani szczególnie ze swojego udziału w wojnie na Ukrainie, najpierw jako tzw. zielone ludziki, a potem oddziały biorące udział w regularnych walkach na froncie. Wataha Prigożyna prowadziła jednak także szerokie działania w Afryce, m.in. w Republice

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze