Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dodatkowe dostawy ropy z norweskich złóż dla Orlenu

Dodano: 30/06/2023 - Numer 3464 - 30.06.2023

ENERGIA \ Orlen zapewnił sobie kolejne dostawy ropy naftowej z norweskich złóż na Morzu Północnym. Umowa podpisana z firmą BP przewiduje dostawy do ponad 6 mln ton surowca w ciągu roku na potrzeby rafinerii Grupy Orlen.  Umowa jest kontynuacją dywersyfikacji dostaw surowca, prowadzonej przez Orlen w ostatnich latach. Koncern już na początku wojny w Ukrainie, jako jedna z pierwszych firm w Europie, zrezygnował z importu rosyjskiej ropy drogą morską, mimo że embargo na takie dostawy wprowadzono dopiero w grudniu 2022 r. Z kolei w I kw. tego roku Orlen nie przedłużył kontraktu z Rosnieftem oraz wypowiedział umowę firmie Tatnieft, co umożliwiło całkowitą rezygnację z dostaw rosyjskiej ropy do Polski. Tymczasem

     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze