Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Orlen przejmuje dużą sieć stacji paliw w Austrii

Dodano: 05/07/2023 - Numer 3467 - 05.07.2023
fot. Twitter/d
fot. Twitter/d

Fuzje z Grupą Lotos i PGNiG znacząco zwiększyły potencjał rozwojowy i inwestycyjny Grupy Orlen. Koncern obecnie finalizuje zakup 266 stacji paliw w Austrii, działających pod marką Turmöl. W efekcie tej transakcji spółka znajdzie się wśród trzech największych sieci paliwowych w tym kraju, z 10-procentowym udziałem w rynku detalicznym. 

Po przejęciu sieci Turmöl liczba stacji działających pod szyldem Orlenu wzrośnie do 3422, a udział zagranicznych stacji (zlokalizowanych w siedmiu krajach Europy Środkowej) w całej sieci sprzedaży wyniesie 44 proc. 

– Stworzyliśmy nowoczesny koncern, który w szybkim tempie umacnia pozycję w Europie. Do 2030 r. zamierzaliśmy zbudować w regionie

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze