Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Większe limity energii po zamrożonej cenie 

Dodano: 12/07/2023 - Numer 3472 - 12.07.2023

Będzie większy limit zużycia energii elektrycznej po zamrożonych cenach. Dla gospodarstw domowych limit ten wzrośnie z 2 tys. do 3 tys. kWh. Po pół roku funkcjonowania mechanizmu ograniczającego wysokość cen energii elektrycznej rząd wprowadza korekty.  Na bieżąco reagujemy na sytuację na rynku. Widzimy, że mechanizm ograniczający wysokość cen energii elektrycznej stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin. Zważywszy na to, że system elektroenergetyczny działa stabilnie, a sytuacja budżetowa na to pozwala, zdecydowaliśmy się na zwiększenie rocznych limitów zużycia prądu po zamrożonych cenach. Tym osobom, które zdążyły przekroczyć wcześniejsze limity i opłacić rachunek, nadpłata zostanie wykorzystana na poczet następnego rozliczenia z dostawcą prądu

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze