Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Węzeł Lubelska do zmiany

Dodano: 01/08/2023 - Numer 3486 - 01.08.2023

Po raz czwarty Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg na zmianę organizacji ruchu na węźle Lubelska będącym skrzyżowaniem tras S2 i S17. Od momentu otwarcia węzła rok temu funkcjonuje tu tymczasowa organizacja ruchu. Na zjeździe i wjeździe w stronę Lublina tworzą się korki. Jak ważna jest płynność ruchu na S2, pokazują analizy warszawskiego ZDM. Wynika z nich, że dzięki funkcjonowaniu południowej obwodnicy Warszawa została poważnie odciążona od ruchu samochodowego.

Węzeł Lubelska jest newralgicznym miejscem, gdzie koncentruje się ruch w południowych rejonach Warszawy po wschodniej stronie Wisły. W tym miejscu krzyżuje się ruch w kierunku Siedlec i Lublina. Na węźle tworzą się zatory przy wjeździe i zjeździe z trasy w stronę Lublina. Dzieje się tak

     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze