Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Podhalańczycy z kolejnymi RAK-ami

Dodano: 25/09/2023 - Numer 3524 - 25.09.2023

W ubiegłym tygodniu zostały zrealizowane dostawy XIII kompanijnego modułu ogniowego 120-mm moździerzy samobieżnych RAK (kmo RAK) do 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W ramach dostawy Podhalańczycy otrzymali osiem egzemplarzy 120-mm moździerzy samobieżnych RAK oraz cztery egzemplarze artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD).

Dostawy modułu ogniowego ­120-mm moździerzy samobieżnych RAK realizowane były w ramach umowy z 22 maja 2020 r. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia (obecnie Agencja Uzbrojenia) a konsorcjum w składzie: Huta Stalowa Wola SA i Rosomak SA. Przedmiotem umowy jest dostawa pięciu kompanijnych modułów ogniowych 120-mm moździerzy samobieżnych RAK, na które składa się 40 egzemplarzy 120-mm samobieżnych moździerzy kołowych

     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze