Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowe gazowce we flocie Orlenu

Dodano: 24/10/2023 - Numer 3545 - 24.10.2023
Orlen
Orlen

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego strategia dywersyfikacji importu gazu w oparciu o dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) okazała się skuteczna i opłacalna. Umożliwiła też całkowitą rezygnację z rosyjskiego surowca. To m.in. dzięki tym dostawom magazyny błękitnego paliwa w Polsce w przeddzień okresu zimowego są pełne, Polacy nie muszą obawiać się o brak paliwa w sezonie grzewczym, a polski przemysł może pracować na najwyższych obrotach. Właśnie dokonuje się kolejny etap zapewniania Polsce bezpieczeństwa gazowego – Orlen powiększa swoją flotę o dwa kolejne statki do przewozu LNG.

Święta Barbara” i „Ignacy Łukasiewicz” – tak nazwano wyprodukowane w stoczni Hyundai Samho Heavy Industries w koreańskim Mokpo

     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze