Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Już 112 dworców nabrało blasku 

Dodano: 16/01/2024 - Numer 3601 - 16.01.2024

Polskie Koleje Państwowe SA udostępniły pasażerom 112 dworców kolejowych w ramach realizacji Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016–2023. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,4 mld zł. Jest to największy program dworcowy w historii PKP.   Program modernizacji dworców i budowy nowych obiektów został przygotowany za rządów Mateusza Morawieckiego. Swój blask odzyskało wiele zabytkowych budynków. Podniesiona została też jakość obsługi pasażerów nie tylko w dużych miastach, lecz także w mniejszych miejscowościach. PKP udostępniły pasażerom już 112 dworców. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,4 mld zł. W ramach programu na lata 2016–2023 miało być zmodernizowanych lub wybudowanych od nowa prawie 200 obiektów dworcowych w

     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze