Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mit poczucia wyższości

Dodano: 16/02/2024 - Numer 3624 - 16.02.2024

Destrukcyjnego charakteru tego mitu doświadczyłem już wiele lat temu, gdy niektórzy studenci o poglądach liberalno-lewicowych z dużą pewnością siebie i w sposób ostentacyjny, a czasem arogancki zaczęli demonstrować wobec mnie to, co Rafał Ziemkiewicz nazwał „urwyżem” – urojonym poczuciem wyższości. To przekonanie, że antykonserwatyści są z natury lepsi, m.in. pod względem intelektualnym i moralnym, od konserwatystów, udało się po 1989 r. wszczepić „Gazecie Wyborczej” i innym mediom dużej części naszego społeczeństwa. To „urwyż” współdecyduje od lat o wyniku wyborów. Jednym z głównych zadań prawicy jest zatem obalanie tego mitu poprzez zdecydowane głoszenie prawdy i demaskowanie kłamstwa. Przecież to obrońcy nienarodzonych

     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze