Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czarny tydzień dla samorządów

Dodano: 16/02/2024 - Numer 3624 - 16.02.2024

W ciągu ostatnich dni rząd Donalda Tuska zdecydował o zakończeniu dwóch programów: budowy 100 obwodnic i Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. – To jest bardzo zła wiadomość dla miast takiej wielkości, jak Siedlce, Ostrołęka czy Łomża – mówi wiceprzewodniczący rady Siedlec Maciej Nowak. – Rząd Tuska zablokował program kierujący do samorządów w sumie ponad 100 mld zł – komentuje poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. – Polityka rządów Morawieckiego była proinwestycyjna. Polska nie jest w sytuacji, w której ten rząd musiałby coś „zwijać”. To całkowicie niezrozumiałe decyzje – mówi Filip Frąckowiak, warszawski radny PiS. Likwidacja Programu Budowy 100 Obwodnic (o czym szeroko pisaliśmy w „

     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze