Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kultura

Dodano: 20/02/2024 - Numer 3626 - 20.02.2024

BONO UPAMIĘTNIŁ  NAWALNEGO \ Wokalista zespołu U2 podczas koncertu w Las Vegas oddał hołd liderowi rosyjskiej opozycji Aleksiejowi Nawalnemu. „W przyszłym tygodniu miną dwa lata od czasu inwazji Putina. (…) Dla tych ludzi wolność to nie tylko słowo w piosence, dla tych ludzi to najważniejsze słowo na świecie. Tak ważne, że Ukraińcy walczą i umierają za nie. Tak ważne, że Aleksiej Nawalny zdecydował się z niego zrezygnować” – powiedział Bono. Artysta podkreślił też, że „Putin nigdy nie wymówiłby jego imienia”. „Pomyślałem więc, że dziś wieczorem jako ludzie, którzy wierzą w wolność, musimy wymówić jego imię. Nie tylko je zapamiętajcie, ale powiedzcie: Aleksiej Nawalny, Aleksiej Nawalny! – apelował”. Wielotysięczna publiczność chórem powtórzyła

     

42%
pozostało do przeczytania: 58%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze