Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szwecja sprzeda Węgrom myśliwce

Dodano: 26/02/2024 - Numer 3630 - 26.02.2024
BERNADETT SZABO/Reuters
BERNADETT SZABO/Reuters

Podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim szwedzkim odpowiednikiem Ulfem Kristerssonem premier Węgier Viktor Orbán powiedział, że ich państwa weszły w nową fazę stosunków dwustronnych. Ujawnił też, że węgierski rząd kupił od Szwecji cztery nowoczesne myśliwce. W maju 2022 r. Szwecja zerwała z neutralnością i zdecydowała się wstąpić do NATO. Węgry są ostatnim państwem Sojuszu Północnoatlantyckiego, które na to się jeszcze nie zgodziły. Rząd w Budapeszcie nigdy nie ogłosił oficjalnie, że jest przeciw. Politycy partii rządzącej twierdzili jednak w wywiadach, że nie spieszą się z głosowaniem, bo Szwecja wcześniej krytykowała stan praworządności w ich państwie. Nie podobało im się też to, że Sztokholm i jego sojusznicy starają się przekonać

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze