Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zielony Ład demoluje polski model leśnictwa

Dodano: 23/05/2024 - Numer 3690 - 23.05.2024

ŚRODOWISKO \ Wczoraj posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagali się od Ministerstwa Klimatu i Środowiska informacji dotyczących wpływu Zielonego Ładu na las i branżę drzewną. Urszula Zielińska nie zaprezentowała konkretów, ale zapewniła, że pomimo ograniczenia gospodarki leśnej w 20 proc. lasów, odejścia od rębni zupełnych, stworzenia 100 rezerwatów, a także objęcia wszystkich drzewostanów certyfikatem FSC sytuacja branży tylko się polepszy.  Od 13 grudnia rząd Donalda Tuska realizuje zmianę w zarządzaniu lasami w Polsce. Dziś ton dyskusjom na ten temat nadają aktywiści. Swojego stosunku do leśników i Lasów Państwowych nie ukrywają również władze resortu klimatu. Mikołaj Dorożała wyraził wprost cel swojej polityki, którym

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze