Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Były komandos zawalczy o Senat

Dodano: 06/06/2024 - Numer 3699 - 06.06.2024

USA \ Były komandos Tim Sheehy, którego poparł Donald Trump, wygrał republikańskie prawybory w Montanie i zawalczy o Senat. Może okazać się kluczem do zwycięstwa republikanów.  Po wyborach w 2020 r. Demokraci zdobyli większość w Senacie. Mają przewagę jednego senatora. Było to możliwe dzięki zaskakującemu zwycięstwu w raczej prawicowej Georgii, gdzie demokraci zdobyli oba miejsca. W tym roku republikanie są zdeterminowani, by odzyskać większość. Kluczem do tego może okazać się Montana. To jeden z tzw. czerwonych stanów, w których prawica ma większe poparcie od lewicy. W 2020 r. Donald Trump wyprzedził tam Joego Bidena aż o 16 proc. Mimo to jednym z dwóch senatorów z tego stanu jest od trzech

     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze