Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Słodko-gorzki smak czekolady

Dodano: 26/07/2024 - Numer 3735 - 26.07.2024

Niemcy w Warszawie byli właściwie od zawsze, ale ich liczba szybko wzrosła w XVIII w. Jednak dopiero w drugiej połowie XIX w. Warszawa stała się dobrym miejscem na biznes, a władze starały się przyciągnąć migrantów ekonomicznych, żeby wspomóc rozwój gospodarczy. Ludzie tacy jak Fuchs, Schiele, Haberbusch, Gerlach i Ulrich na zawsze wpisali się w historię naszego miasta. Warszawa była dobrym miejscem na inwestycje, a warszawiacy odnosili się do przybyszów przyjaźnie. Niemców osiadło tu wielu, ale w przeciwieństwie do Łodzi nie tworzyli zamkniętej społeczności. Szybko się polonizowali. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie należy się dziwić, że Karol Ernest Wedel właśnie Warszawę uznał za świetne miejsce do, jak to dziś

     

10%
pozostało do przeczytania: 90%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze