Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ceny poszybowały, a premier chwali się tanią energią

Dodano: 06/08/2024 - Numer 3742 - 06.08.2024
Adobe Stock
Adobe Stock

W najnowszym sondażu dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM Polacy wskazali jasno, że według nich najważniejszym zadaniem dla rządu jest walka z drożyzną. Wskazało na nią 51,4 proc. ankietowanych. W tym samym czasie Donald Tusk ogłosił, że już obniżył ceny energii. – W czasie gdy Polacy dostają rachunki o 20 proc. większe za prąd i 25 proc. za gaz, to wygląda to jak prowokacja – uważa Zbigniew Kuźmiuk z PiS.  Od lipca Polacy płacą wyższe rachunki za prąd. Wbrew zapowiedziom nie są to podwyżki o 30 zł, ale o co najmniej 20 proc. Jeszcze bardziej zdrożał gaz. To już zaczęło przekładać się na ceny usług. Gdy Polacy zaczynają martwić się powrotem inflacji, która przekroczyła 4 proc., Donald Tusk

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze