Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

System nie działa. I tak będzie do następnego kryzysu

Dodano: 20/09/2024 - Numer 3774 - 20.09.2024

Samorządowcy nie przestrzegają ustawy o zarządzaniu kryzysowym z 2007 r., która powstała po doświadczeniach powodzi z 1997 r. Najważniejszym zapisem w tej ustawie jest funkcjonowanie powiatowych i gminnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz powiatowych i gminnych centrów zarządzania kryzysowego. To nie działa. Nie znam żadnej gminy ani powiatu, w których te organa by funkcjonowały, odbywałyby się systematyczne szkolenia z zarządzania kryzysowego. Dlatego, jak już doszło do powodzi, to jest jedna wielka improwizacja – mówi ppłk rez. dr inż. Grzegorz Kwaśniak.  Cofnijmy się o kilka dni. Jak to wszystko się zaczęło? Czy jako mieszkańcy Nysy czuliście się wraz z rodziną informacyjnie „zaopiekowani

     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze