Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Izraelscy żołnierze weszli do Libanu

Dodano: 02/10/2024 - Numer 3782 - 02.10.2024

Izraelskie wojska przekroczyły tzw. błękitną linię, która jest linią demarkacyjną ONZ między Izraelem a Libanem. Siły Obronne Izraela (IDF) poinformowały, że ich operacja ma bardzo ograniczony charakter. Chcą zniszczyć cele Hezbollahu w pobliżu granicy. Od dnia ataku terrorystycznego Hamasu Izrael jest atakowany także rakietami, które są wystrzeliwane z Libanu przez wspierany przez Iran Hezbollah. Dziesiątki tysięcy mieszkańców północnego Izraela musiały z tego powodu opuścić swoje domy.  Izrael w ostatnim czasie coraz intensywniej odpowiada na te ataki – od akcji z wybuchającymi pagerami, przez naloty na terrorystyczną infrastrukturę w Libanie, po eliminacje kolejnych przywódców, z liderem Hezbollahu Hassanem Nasr Allahem na czele.

     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze