Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rubcow infekował Zachód dezinformacją

Dodano: 08/10/2024 - Numer 3786 - 08.10.2024
X.com
X.com

Rosyjski agent GRU Paweł Rubcow jako dziennikarz zachodnich mediów został wpuszczony do ukraińskiego wojskowego ośrodka szkoleniowego w okolicach Lwowa, gdzie ćwiczenia prowadzili m.in. żołnierze USA i Kanady. Wśród materiałów, które zostały przy nim zabezpieczone, znaleziono ponadto nagranie wideo i zdjęcia warszawskiej Elektrociepłowni Siekierki – informuje hiszpański dziennik „El Mundo”.  27 lutego 2022 r. Paweł Rubcow vel Pablo González został zatrzymany przez polskie służby pod zarzutem szpiegostwa, a następnie aresztowany. W sierpniu br. doszło do największej od czasów zimnej wojny wymiany więźniów pomiędzy Kremlem a Zachodem, dzięki której agent GRU mógł powrócić do Rosji.  Hiszpański dziennik „El Mundo” w 

     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze