Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Muzyka upamiętni insurekcję kościuszkowską

Dodano: 08/11/2024 - Numer 3808 - 08.11.2024

Już 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Niepodległości, tym razem pod tytułem „Żywią y bronią”, w tej edycji wydarzenia upamiętniona zostanie bowiem 230. rocznica insurekcji kościuszkowskiej. Organizatorami koncertu są Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Koncert Niepodległości to zainicjowany w 2009 r. projekt Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego twórcami są polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz Jacek „Wiejski” Górski, scenarzysta, reżyser i producent. Wydarzenie ma już za sobą 49 edycji w Polsce i za granicą, a w

     

22%
pozostało do przeczytania: 78%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze