Na melodię z „Koziołka Matołka”

Walka z zakłamaniem

Numer 24 - 06.10.2011Temat Dnia

Na koniec rządów Donalda Tuska dokonał się jedyny z cudów obiecanych przez Platformę Obywatelską. Jest sojusz sympatyków Legii Warszawa i Lecha Poznań, którzy wspólnie walczą o prawa kibiców.

Wczoraj spod Sejmu w trasę wyruszył Tóskobus, który odwiedzi niektóre miasta w Polsce. Ma to pomóc w zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Akcję wymyślił Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców. Pierwszym przystankiem była Łódź, a w środę autobus zajechał do Poznania. Drogę pokonywał z niecodzienną asystą.

– Cały czas jechał za nami radiowóz i samochód inspekcji drogowej. Na szczęście bez problemu dotarliśmy do Poznania. W Łodzi do pewnego momentu też było spokojnie, ale w końcu pojawili się policjanci i strażnicy miejscy, zaczęli wyrywać kable z nagłośnienia, kazali nam wyp….. – opowiada „Codziennej” „Kelner”, sympatyk Legii Warszawa, który jeździ Tóskobusem. Bez wahania pojawił się w Poznaniu. – To jest układ ponad podziałami. Wszyscy zjednoczyliśmy się, aby walczyć z nagonką na kibiców. Tusk zaczął walkę, a teraz my pokażemy swoją siłę.

Tóskobus pojawił się w Poznaniu w samo południe. Stanął w symbolicznym miejscu pod Krzyżami Czerwca ‘56. Wysiadło z niego kilkudziesięciu kibiców w koszulkach z hasłem: „Donald maTole, Tola ma Donalda”. Wszyscy zbierali podpisy pod obywatelskim projektem lub rozdawali ulotki, w których wyliczali wpadki Platformy Obywatelskiej, m.in. wzrost bezrobocia, aferę hazardową, niewiarygodne śledztwo smoleńskie czy zagrożenie wolności słowazawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się