Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nie ma rozbudowy zbrojeniówki

Dodano: 31/03/2025 - Numer 3904 - 31.03.2025
Wikipedia
Wikipedia

Przez rok nie podjęto żadnych działań mających na celu rozbudowę zakładu produkującego pociski 155 mm Dezamet w Nowej Dębie. Wniosek Huty Stalowej Woli o 600 mln zł na modernizację zakładu (to HSW produkuje borsuki) przeleżał ponad rok. Dopiero w 2025 r. huta dostanie część pieniędzy, a część w 2026 r. – Dopiero teraz PGZ obiecało, że wystąpi o środki na rozbudowę Dezametu. Rząd Tuska spowodował, że rok 2024 został stracony dla kluczowych zakładów zbrojeniowych, a teraz składa obietnice dopiero na przyszły rok – mówią rozmówcy „Codziennej”. Dezamet to kluczowy zakład produkujący pociski 155 mm będące podstawą artyleryjskiej amunicji wykorzystywanej np. w armatohaubicach Krab. Zakład produkuje „skorupy”,

     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze