Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Poprawić medalową mizerię

Dodano: 02/03/2018 - numer 1965 - 02.03.2018
Wczoraj w Birmingham rozpoczęły się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata. W 17 edycjach tej imprezy Polska zdobyła 27 medali. Teraz mamy szansę znacząco poprawić ten dorobek i to o kilka medali. Najważniejsze dla polskich kibiców konkurencje rozegrane zostaną w sobotę i w niedzielę. Tak silnej reprezentacji na halowy czempionat świata nie mieliśmy chyba nigdy w historii. Z czołówki polskich lekkoatletów brakuje tylko tych, których konkurencje nie są rozgrywane w hali, np. młociarzy. 27-osobowa ekipa pojechała do Birmingham w jednym celu – poprawić wynik z rekordowych dla nas mistrzostw świata w Maebashi z 1999 r. Podczas zawodów w tym japońskim mieście Biało-Czerwoni wywalczyli pięć medali (złoto, dwa srebra i dwa brązy) i jest to nasz najlepszy wynik. W ogóle w tej imprezie Polska
     

22%
pozostało do przeczytania: 78%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze