Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Namiestnika w Warszawie już mamy

Dodano: 02/03/2018 - numer 1965 - 02.03.2018
W minioną niedzielę kilkaset osób protestowało przeciwko wzniesieniu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego. Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski przekonywał, że protest wymierzony jest w metody działania PiS‑u, „podejmującego decyzje i anektującego pl. Piłsudskiego bez żadnych zgód i konsultacji”. – Jeżeli rządzący będą sobie zabierać kolejne place, ulice, to skończy się tak, że samorząd, ludzie, którzy są wybierani przez was w wyborach bezpośrednich, powoli nie będą mieli nic do powiedzenia, bo rząd PiS‑u zafunduje nam w Warszawie namiestnika, który będzie podejmował wszystkie najważniejsze decyzje. I na to nie może być zgody! – grzmiał kandydat zatroskany o przyszłość demokracji w Warszawie. Wydaje się, że Trzaskowski czegoś nie rozumie, a do tego ma 
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze