Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Optymizm na giełdach

Dodano: 15/05/2025 - Numer 3935 - 15.05.2025

Już nie tylko deeskalacja napięć na linii Stany Zjednoczone –Chiny, ale również dane o inflacji z USA, potwierdzające ograniczoną presję cenową, czy doniesienia, że Waszyngton przygotowuje porozumienie umożliwiające Arabii Saudyjskiej zakup chipów od firm takich jak Nvidia i AMD, podtrzymują bardzo optymistyczne nastroje inwestorów giełdowych. Ewentualna obniżka stóp procentowych – coraz bardziej spodziewana przez inwestorów – może tylko tę koniunkturę poprawić. Inflacja konsumencka CPI liczona rok do roku spadła do 2,3 proc. w kwietniu z 2,4 proc. miesiąc wcześniej, lekko poniżej konsensusu 2,4 proc., po tym jak w ujęciu miesięcznym ceny wzrosły o 0,2 proc. Inflacja bazowa ustabilizowała się na 

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze