Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Uroczysty apel pamięci w Gdańsku

Dodano: 03/03/2018 - numer 1966 - 03.03.2018
1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku odbył się uroczysty apel pamięci, w którym udział wzięli m.in. abp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Karol Nawrocki, grono kombatantów i działaczy niepodległościowych z okresu PRL‑u, m.in. kpt. Władysław Dobrowolski i małżeństwo Gwiazdów, a także mieszkańcy miasta. Apel odbył się na cmentarzu Garnizonowym, na którym znajdują się liczne groby bohaterów podziemia niepodległościowego. Na rozpoczęcie uroczystości pododdziały złożyły meldunek o gotowości przedstawicielowi Dowództwa Garnizonu Gdańsk podpułkownikowi Piotrowi Piątkowskiemu. Następnie głos zabrał prof. Mirosław Golon, stojący na czele delegacji Instytutu Pamięci
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze