Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prezydent Duda: Zaprosiłem papieża Leona XIV do Polski

Dodano: 04/07/2025 - Numer 3970 - 04.07.2025

Prezydent RP Andrzej Duda złożył w czwartek wizytę w Watykanie. Głównym punktem podróży dyplomatycznej była audiencja u papieża Leona XIV. – Zaprosiłem Ojca Świętego do Polski. Zawsze na niego czekamy. Rodacy bardzo pragnęliby takiej wizyty – podkreślił polski przywódca.

W czwartek w Watykanie miała miejsce prywatna audiencja prezydenta RP Andrzeja Dudy u papieża Leona XIV. Po jej zakończeniu polski prezydent mówił na konferencji prasowej, jak bardzo wzruszającym momentem było spotkanie z Ojcem Świętym. – To była z jednej strony powitalna wizyta, w tym sensie, że Ojciec Święty został wybrany i rozpoczął swój pontyfikat 8 maja. Dla mnie natomiast była to wizyta pożegnalna w roli głowy państwa polskiego.

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze