Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Niezadowoleni pracownicy jadą do Warszawy

Dodano: 26/09/2025 - Numer 4029- 26.09.2025

PROTEST \ W najbliższą sobotę pod hasłem „Bez ludzi pracy nie ma państwa” tysiące pracowników z całej Polski mają zamanifestować rosnące napięcia w gospodarce i na rynku pracy. Pracownicy produkcji, służby zdrowia, handlu, transportu i branży usługowej pójdą w Ogólnopolskim Marszu Niezadowolenia, aby zmusić rząd do konkretnych działań: podwyżek płac, uporządkowania rynku umów, wzmocnienia publicznych usług i ochrony miejsc pracy w czasach transformacji energetycznej.

Organizatorzy protestu – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych – wskazują, że nadszedł czas, by wyrazić niezadowolenie. Realne płace w wielu sektorach stoją w miejscu. W sierpniu stopa bezrobocia osiągnęła 5,5 proc. – co ciekawe, w 

     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze