Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dopłaty się skończyły, sprzedaż elektryków runęła

Dodano: 19/06/2026 - Numer 4209 - 19.06.2026
fot. x.com/d
fot. x.com/d

Po wyczerpaniu środków z programu dopłat NaszEauto polski rynek samochodów elektrycznych gwałtownie wyhamował. W maju liczba rejestracji nowych aut bateryjnych spadła o 29 proc. rok do roku, a ich udział w rynku skurczył się do zaledwie 4,1 proc. Najnowsze dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego pokazują, że bez publicznego wsparcia popyt na elektryki pozostaje słaby. Problemem są nie tylko wysokie ceny, lecz także ograniczony zasięg wielu modeli oraz wciąż niewystarczająca infrastruktura ładowania.

Maj przyniósł pierwszy wyraźny sygnał załamania na rynku samochodów elektrycznych w Polsce. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego liczba rejestracji nowych osobowych aut w pełni elektrycznych (BEV) o 

     

13%
pozostało do przeczytania: 87%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze