Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Spanikowana KO przypuszcza atak na sygnalistę

Dodano: 22/06/2026 - Numer 4210 - 22.06.2026
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Po tym, jak Republika ujawniła, że o sytuacji w Szpitalu Południowym wiedzieli Marcin Kierwiński i Rafał Trzaskowski, politycy KO i prorządowe media atakują lekarza, który ujawnił proceder szybkiej ścieżki przyjęć dla ludzi KO, a także istnienie dla nich specjalnego pokoiku VIP. Podważają jego wiarygodność. Bartosz Arłukowicz straszy lekarza, że rozpoczął „niebezpieczną grę”. Waldemar Żurek już zapowiedział śledztwo w sprawie afery, ale takie, które ma wyjaśnić, czy Trzaskowski rzeczywiście wiedział o procederze. – To są działania odwetowe w świetle ustawy o sygnalistach karalne – mówi mec. Michał Skwarzyński. – Będą chcieli zastraszyć wszystkich sygnalistów. Winny będzie nie ten, kto kradł, ale ten, kto pomógł złapać

     

15%
pozostało do przeczytania: 85%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze