Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mieszkańcy wściekli, minister zadowolona

Dodano: 23/06/2026 - Numer 4211 - 23.06.2026
fot. MKiŚ/d
fot. MKiŚ/d

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że UNESCO przyjęło Plan zarządzania obiektem światowego dziedzictwa Puszcza Białowieska. Oszukani czują się lokalni mieszkańcy, którzy pytają, skąd działania ministerstwa, skoro decyzja miała zapaść w lipcu na posiedzeniu komitetu w Korei Płd. Opublikowany przez Paulinę Hennig-Kloskę dokument zawiera błędy, a urzędnikom tak się spieszyło, że nie usunęli nawet uwag korektorskich.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej minister klimatu i środowiska ogłosiła ogromny sukces. – Po 12 latach prac mamy to! Podpisaliśmy Plan zarządzania obiektem światowego dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska. To historyczny dokument wypracowany w dialogu z naukowcami, samorządami, lokalną społecznością i

     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze