Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Afera szpitalna rozsadza koalicję rządzącą

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026
fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI/FotoNews/Forum
fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI/FotoNews/Forum

„Uwierzyłeś, że to będzie Polska dla wszystkich. Oni zbudowali ją tylko dla siebie” – to przesłanie nowego spotu PiS po wybuchu afery szpitalnej. Na potwierdzenie tego przekazu okazało się, że posłanka KO Małgorzata Pępek czekała na zabieg tylko cztery tygodnie, bo poza kolejnością wpisała ją koleżanka z partii. Tymczasem posłowie PiS zapowiadają kolejną kontrolę poselską w Szpitalu Południowym w Warszawie. – Wbrew temu, co mówił rzecznik prokuratury, szpital nie zwrócił Kacprzykowi pół miliona, które ten przelał szpitalowi – mówią Janusz Cieszyński i Anna Kwiecień. Afera szpitalna rozsadza koalicję. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz z Polski 2050 zapowiedziała, że po tym, co stało się w Warszawie, nie poprze odejścia od dwukadencyjności

     

11%
pozostało do przeczytania: 89%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze