Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prokuratura nie chce ścigać urzędników ws. śmierci Kamilka

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026

Po raz drugi prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące odpowiedzialności urzędników ws. śmierci Kamilka zakatowanego przez swojego ojczyma. Stało się tak, mimo że sąd nakazawszy wznowienie postępowania, jednoznacznie wskazał, że istnieją przesłanki, iż taka odpowiedzialność mogła istnieć. Dowodów na to dostarczył proces zabójców Kamilka w Częstochowie. – W tej sytuacji może dobrze się stało, ponieważ jeśli prokuratura w taki sposób prowadziłaby sprawę, urzędnicy uniknęliby odpowiedzialności. Najpewniej złożymy tzw. subsydiarny akt oskarżenia wobec urzędników. Wobec nauczycieli Kamilka jest już skarga do ETPC – mówi „Codziennej” Magdalena Leszczyńska, pełnomocnik bliskich Kamilka.

Po czterech miesiącach od wyroku sądu w Kielcach, który

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze