Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Reżim w Teheranie wpuści inspektorów nuklearnych

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026
fot. Raheb Homavandi/Reuters/Forum
fot. Raheb Homavandi/Reuters/Forum

Wiceprezydent USA J.D. Vance ujawnił, że Iran zgodził się ponownie wpuścić inspektorów nuklearnych ONZ. W zamian za to USA zdejmą tymczasowo sankcje na irańską ropę i odmrożą część aktywów reżimu. W tym samym czasie Pentagon poprosił Kongres o dodatkowe miliardy dolarów, by pokryć koszty operacji przeciwko reżimowi w Teheranie.

Jak informowaliśmy wcześniej, obecnie w Szwajcarii trwają negocjacje USA–Iran. Strona amerykańska od początku twierdziła, że głównym celem wcześniejszej operacji zbrojnej i negocjacji jest zadbanie o to, by reżim w Teheranie nie wszedł w posiadanie bomby atomowej.

Wiceprezydent Vance przed wylotem do USA powiedział dziennikarzom, że reżim zgodził się, by do Iranu

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze