Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ekologiczna bomba we Włocławku nadal groźna

Dodano: 25/06/2026 - Numer 4213 - 25.06.2026
fot. mat. pras./d
fot. mat. pras./d

Wojewódzki sąd administracyjny oddalił skargę Wód Polskich na negatywną decyzję środowiskową Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą budowy na Wiśle stopnia wodnego w Siarzewie. Inwestycja jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa regionu, dla którego niebezpieczeństwem pozostaje tama we Włocławku. – Nie chcę być złym prorokiem, ale Donaldowi Tuskowi już jedna tama w tej kadencji pękła – mówi nam Marek Gróbarczyk z PiS.

Stopień wodny w Siarzewie miał spełniać kilka równoległych funkcji. – Od lat mamy problem z tamą we Włocławku. Budowa tego stopnia jest kluczowa pod kątem bezpieczeństwa, bo ma on być podparciem dla istniejącej zapory. Przypomnę, że tama we Włocławku jest systematycznie wypłukiwana i

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze