Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Śmiertelny układ ludzi KO. Zgony pacjentów, zastraszeni medycy

Dodano: 25/06/2026 - Numer 4213 - 25.06.2026
fot. Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska
fot. Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska

Zaniedbania, błędy, brak profesjonalizmu na SOR w Warszawskim Szpitalu Południowym doprowadzały do śmierci pacjentów. Miało to miejsce, kiedy szpitalnym oddziałem ratunkowym kierował Dawid Kacprzyk, młody działacz KO – informuje sygnalista afery szpitalnej dr Emil Jędrzejewski. Republika dotarła do dokumentów, które potwierdzają te doniesienia. Medycy ze szpitala przyznają, że bali się mówić o tym, co się dzieje. Dziś Rada m.st. Warszawy ma głosować nad absolutorium dla Rafała Trzaskowskiego. By ratować skórę, szefostwo KO chce poświęcić minister zdrowia Jolantę Sobierańską-Grendę. Prawo i Sprawiedliwość żąda powołania komisji zaufania publicznego, która niezależnie wyjaśni wszystkie wątki afery.

Dr Emil Jędrzejewski, jeden z 

     

5%
pozostało do przeczytania: 95%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze