Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd będzie rozwijał system kaucyjny

Dodano: 26/06/2026 - Numer 4214 - 26.06.2026
fot. AdobeStock/d
fot. AdobeStock/d

Wiceminister klimatu i środowiska poinformowała wczoraj, że działający od 1 października system kaucyjny zebrał 1,6 mld puszek i butelek. Problem w tym, że w tym czasie na rynek wprowadzono około 3,5 mld opakowań, co oznacza, że jedynie około 40 proc. butelek trafiło z powrotem do systemu. Cieszą się operatorzy, którzy liczą zyski. Jednocześnie rząd planuje już jesienią rozszerzyć system o alkoholowe małpki.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska systematycznie organizuje konferencje prasowe, aby chwalić się systemem kaucyjnym. Tymczasem według badań jego wprowadzenie negatywnie ocenia ponad połowa Polaków. Nie zraża to jednak odpowiedzialnej za proces Anity Sowińskiej.

– Po pierwszym półroczu funkcjonowania systemu kaucyjnego możemy

     

14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze