Trump wprowadził cła na stal i aluminium

numer 1972 - 10.03.2018Gospodarka

To już nie zapowiedź, lecz decyzja. Prezydent USA Donald Trump wprowadził w czwartek cła na stal i aluminium. Podkreślił przy tym, że Waszyngton wykaże się elastycznością i współpracą z krajami przyjaznymi. – Amerykańskie cła nie uderzą bezpośrednio w Polskę – mówią przedstawiciele naszego rządu.

Donald Trump wprowadził w czwartek zapowiadane wcześniej cła – 25 proc. na stal i 10 proc. na aluminium. Prezydent zaznaczył, że dopóki trwają negocjacje z Kanadą i Meksykiem w sprawie układu NAFTA, kraje te będą wyłączone z programu taryf celnych. Powiedział też, że nie będzie podatków na dobra wyprodukowane w Ameryce i zaapelował do zagranicznych firm, by budowały fabryki w USA.

Wprowadzenie przez Waszyngton ceł na stal i aluminium wywołało zaniepokojenie na świecie, ale amerykański prezydent stanowczo broni swojej decyzji. – Stany Zjednoczone w ten sposób radzą sobie z atakiem na nasz kraj – powiedział. – Wśród państw, które najgorzej traktują USA w kwestiach handlu czy relacji wojskowych, to sojusznicy Ameryki – dodał. Jednocześnie podkreślił, że Waszyngton będzie musiał wykazać się elastycznością i współpracą z przyjaznymi krajamizawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się