Plan Morawieckiego dla Europy

numer 1972 - 10.03.2018Gospodarka

MAKROEKONOMIA Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Brussels Forum mówił o ekonomicznej kolonizacji Europy Środkowo-Wschodniej przez Zachód, a także zaproponował, by elity UE bardziej słuchały zwykłych ludzi i zaczęły walkę z rajami podatkowymi, zdobywając w ten sposób środki na programy społeczne.

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Brukseli wziął udział w sesji Brussels Forum. To coroczne spotkanie organizowane przez think tank German Marshall Fund poświęcone jest bieżącym problemom politycznym i gospodarczym. Na pytanie prowadzącej debatę dziennikarki BBC Katyi Adler, czy niektóre kraje UE są traktowane inaczej, polski premier odpowiedział, że tak jest. – Niektóre kraje są bardziej równe od innych – stwierdził.

Premier powołał się na opinię ekonomisty Thomasa Piketty’ego, że centralna Europa została skolonizowana przez kapitał z Europy Zachodniej. – Wierzę w Europę i wierzę, że przed nami jest wspaniała przyszłość – zaznaczył Morawiecki. Jego zdaniem trzeba jednak szukać nowego, wspólnego języka. – Należy szukać nowej wizji dla Europy, bo ludzie chcą nowego układu, nowego kontraktu społecznego – dodał.

Premier zaproponował, by politycy UE bardziej słuchali zwykłych ludzizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się